Angol verseny

A Pilisi Angolosok szervezésében 2016. május 6-án, Ürömön megtartott szavalóversenyen iskolánkat is képviselte egy-egy tanuló évfolyamonként. Szavalóink nagyon szép eredményeket értek el:
 
Tóth-Farkas Gergely (IV. évfolyam), III. helyezés
Lukács Dóra (VII. évfolyam), III. helyezés
 
Gratulálunk!beautiful

 

 

 

ANGOL VERSENY 2016

2.osztály

    1. Szalóki Tamás
    2. Zámbó Luca
    3. Belházi Bence
    4. Gyöngyösi Kiara
    5. Major Nina
    6. Szoboszlai Gergő
    7. Baudrexler Viktor

 3.osztály

  1. Fodor Máté
  2. Szigetvári Berta
  3. Majer Kata
  4. Farkas Eszter
  5. Somogyi Kornél
  6. Gergely Dávid

4. évfolyam

I. Szalóki Márton

II. Michael Kirkland

III. Molnár Luca

IV. Borsányi- Bognár Kincső

Gellén Soma

Pércsi Bianka

V. Vértes Nándor

VI. Tóth – Farkas Gergely

VII. Szőnyi Zsolt

VIII. Pataky Márk

IX. Almed – Shabbon Leila

Süli Anna

Turóczi Lara

X. Nagybányai Manó

   5. évfolyam

1. Lábady Kíra 5.c

Varga Lora 5.c

Péter Bálint 5.b

Péter Zoltán 5.b

2. Lakó Balázs 5.b

3. Petrovszky Lilla 5.c

Gulyás Dávid 5.b

4. Sipos Bálint 5.b

5. Tóth Barnabás 5.b

6. Gyenizse Boglárka 5.c

Major Lilla 5.b

  6. évfolyam

I. Erős Lilla 6. c

II. Beck Natália 6. c

III. Uri Boglárka 6. c

IV. Mezei Boglárka 6. c

V. Sütő Csenge 6. c

Beretzky Bálint 6. b

VI. Maresch Laura 6. b

Vida Viktória 6. b

VII. Zsigmond Kincső 6. c

VIII. Kapitány Tamás 6. b

IX. Gaál Tamás 6. b

X. Csuka Dominik 6. b

Gyékény Szabolcs 6. b

 

      7. évfolyam

1. Visy Alícia

2. Tild Arthúr

3. Papp Zóra

4. Grúz Szandra

4. Nagygyörgy Bence

5. Lukács Dóra

6.  Csáti Fanni

Sok szeretettel gratulálunk!

www.tvn.hu_fecfb9bbaa4eb31de570b93982637427_k

TANSZAKI HANGVERSENYEK, VIZSGÁK

TANSZAKI HANGVERSENYEK, VIZSGÁK

Május  Kamara terem
04, Szerda  17.30 zongora Sánta Barbara
05. Csütörtök  17.00 fuvola  Pallagi Teréz 
06. Péntek  17.30 harmonika Micskó Béla
09. Hétfő  17.30 cselló M. Palojtai Ágnes
10. Kedd  16.30 gitár Juhász László
11. Szerda  16.3017.30 ütőnépi Saszet GáborBács Borbála
12. Csütörtök  17.30 fafúvó Hikisch Zoltán
13. Péntek  17.30 zongora Bálint Ibolya
17. kedd  16.30 rézfúvó  Zubor ImreBuzás Bálint
18. Szerda  17.30  hegedű  Fejes Anita 
19. Csütörtök  17.30 GÁLA tantestület

Vizsgabeosztás:

Május 27. péntek          táncünnep 16.00 óra, PEMÜ Sportcsarnok

Május 30. hétfő             gitár, ütő – szaktanár (beosztás  mkv-vel egyeztetve)

Május 31. kedd             vonós –  szaktanár (beosztás  mkv-vel egyeztetve)

Június 01. Szerda          zongora – szaktanár (beosztás  mkv-vel egyeztetve)

Június 02.                     fúvós+népi –szaktanár (beosztás  mkv-vel egyeztetve)

Június 03.                     harmonika – szaktanár (beosztás  mkv-vel egyeztetve)

Pótvizsga:  május 26. csötörtök 18.00 óra

Alap és záróvizsga:

Május 23. hétfő 14.00 óra és 15.00 óra    szolfézs gyakorlati vizsga

Május 26. csütörtök 14.30 órától két csoportban, munkaközösségenként

Az AMI meghallgatást hirdet

Tisztelt Szülők!

Az Alapfokú Művészeti Iskola meghallgatást hirdet a 2016/17 tanévre azon tanulók részére, akik szeretnék megkezdeni zenei tanulmányaikat.

Időpontja: 2016. június 8-án és 9-én du.14.00-18.00

Helyszíne: a nagy iskola Kamara terme

                                                                                Bíró Istvánné Intézményegység-vezető

13006478_989551991081953_6963804455922347114_n

Az első osztályok névsora

Tisztelt Szülők!

A 2016/I7-es tanévre a Solymári Hunyadi Mátyás Német Nemzetiségi Általános Iskolába felvett tanulók névsora, osztályba sorolással.

Az első osztályok névsora letölthető itt. (pdf)

 

Tanári koncert

Az elsős tanítónénik

Kedves Leendő Első Osztályos  Tanulók,  Szülők!

Terveink szerint a 2016/17-es tanévben induló osztályokat a következő tanító nénik vezetik:

Német nemzetiségi kétnyelvű osztályban: Burza Hajnalka

 

 

 

 

 

 

 

Német nemzetiségi nyelvoktató osztályban: Sándor Alíz

Alaptanterv szerint haladó – emelt óraszámú angol nyelvet tanuló osztályban  tantárgycsoportos megosztásban tanít

Horváth Anikó               és       Buzáné Cziráki Gabriella,

        

akik a napközis foglalkozásokat is megosztva tartják.

A szülői igényektől, létszámtól függően a nyelvet nem választó, alaptanterv szerint haladó program, melyben + 1 óra matematika, és + 1 óra informatika óra lesz, a három osztály valamelyikéhez csatlakozik majd.

 

Iskolavezetés

 

 

Szakmák éjszakája – pályaválasztás

Kedves Szülők!
Szeretnénk a figyelmükbe ajánlani egy programot, különösképpen a pályaválasztás előtt álló felső tagozatosoknak, a Szakmák Éjszakáját.
A programot országosan rendezik meg, 2016.április 15 (péntek) 18 és 22 óra között.
A programokról a http://szakmakejszakaja.hu/ honlapon lehet tájékozódni (a térképen ki kell választani a települést és arra kattintani).
A budapesti programok itt találhatók meg ezen belül: http://budapest.szakmakejszakaja.hu/
Néhány program, ami nagyon  jónak ígérkezik:
repülőgépes bemutató (hajtóművek beindítása, repülőgépek bemutatása kívül belül, helikopterek): http://www.kossuth-csepel.hu/szakmak_ejszakaja_programok.html
hajózás a Dunán és matrózkodás (pl. célba dobás dobókörtével, hajózási szimulátor stb): http://www.hajozasi.fw.hu/szakmk_jszakja_programok.html
EGYSZERŰ FIZIKA KÍSÉRLETEK ÖVEGES PROFESSZOR NYOMDOKÁN: http://www.oveges.hu/szakmak-ejszakaja-3/ (ehhez kicsit lejjebb kell tekerni, a Budapesti Gépészeti SZC Öveges József Szakközépiskolája és Szakiskolájához)
Még érdekesek lehetnek a szentendrei és esztergomi programok is (ez utóbbi helyen ingyenes kisvasút is közlekedik az iskolák között )!
 Akár családi programnak is kiváló lehet ez az éjszaka!
És nem utolsó szempont, hogy mindez ingyenes!

Komplex verseny – alsó

A komplex verseny eredményei 2016

1. Nádor Artúr 4.a

2. Malárik Anna 4.c

3. Behovics Máté

4. Sáska Gábor

    Szalóki Márton

5. Szilágyi Ábel

6.Hamar Borbála

Az iskolát a megyei versenyen  Nádor Artúr és Malárik Anna képviseli.

Sok szeretettel gratulálunk!

Táncünnep

Tisztelt Szülők, Kedves Táncosok!

Ebben a tanévben a Táncünnep 2016. május 27-én (péntek) 17.00-19.00

kerül megrendezésre a PEMÜ Sportcsarnokában.

                                                  Iskolavezetés

 

Corvinus Közhasznú Alapítvány

Tisztelt Szülők!

corvinus új

 

A Corvinus Közhasznú Alapítvány azzal a kéréssel fordul Önökhöz, hogy személyi jövedelemadójuk 1%-val támogassák az iskola alapítványát.

 

 

 

A Corvinus Közhasznú Alapítvány adószáma: 18667015-1-13  (rendelkező nyilatkozaton feltüntetendő)

 

Alapítványunk célja, hogy az iskola tanulóit támogassuk az oktatás, zene, tánc, sport területén. A kuratórium „önkéntes alapon” dolgozik, a támogatásként befolyt teljes bevételt az iskola vezetésével egyeztetve a tanulók oktatására, támogatására fordítjuk.

2015-ben az alsó tagozatos gyerekeknek a János vitéz című darab megtekintését tettük lehetővé, a felső tagozatos tanulók a szentendrei skanzenben különböző kézműves foglalkozáson vehettek részt. Az első osztályos diákok részére iskolai egyenpólót vásároltunk, az oktatási munkát különböző szemléltető eszközök beszerzésével, a diákok szabadidejének eltöltését társas játékok, labdák beszerzésével segítettük.

 

Amennyiben céljainkkal egyetért, kérjük jövedelemadója 1%-val segítse működésünket!

 

Köszönettel fogadjuk további támogatásaikat az alábbi bankszámlán:

Magnet Bank Zrt.: 16200137-00090582

 

Támogatásukat előre is köszönjük!

Tisztelettel és köszönettel:

Horányiné Vatamány Katalin

Kuratórium elnöke

 

Solymár, 2016. március 18.

 

 

 

Page 10 of 45« First...«8910111213»203040...Last »

Kedves Látogató!

Szeretettel köszöntjük intézményünk weboldalán! Öröm számunkra, hogy érdeklődik arculatunk, eredményeink, eseményeink iránt. Reméljük honlapunkon minden hasznos információt megtalál, mely többcélú iskolánkkal kapcsolatos.
Jó böngészést kívánunk!

Elérhetőségek

Telefon: 06-26-560-811
Levelezési cím: 2083 Solymár, Templom tér 26.
Email:titkarsag.solymar@gmail.com